O společnosti

Administrativní objekt firmy

Firma KRON, s.r.o. byla založena v roce 1995 jako obchodní společnost pro distribuci plošných dřevařských materiálů na území české a slovenské republiky.

V úvodní fázi se zaměřením na komplexní servis v oblasti zpracování a distribuce dřevovláknitých desek , následně doplněním sortimentu a služeb pro výrobce nábytků a interiérového vybavení . Se svou velkoobchodní činností navázala úzké vztahy s mnoha významnými podniky a obchodními řetězci v oblasti dřevozpracujícího průmyslu.   Koncem roku  1995 byla rovněž založena organizační složka ve slovenské republice se stejným rozsahem činnosti a zaměřením směrem k výrobním organizacím.

Jako jedna z prvních společností svého druhu firma Kron, s.r.o. zahájila nákupem průmyslové profesionální CNC technologie v roce 1996  výrobu nábytkových polotovarů   sériovým způsobem  a zřídila distribuční síť s provozem vlastní nákladní dopravy, čímž se etablovala na území českého a slovenského trhu, jako moderní, dynamicky se rozvíjející společnost s cílem uspokojení zákazníků  převážně z řad průmyslového zaměření.

 

 

V současné době společnost zaměstnává 30 pracovníků ve třech pobočkách:

  • Centrální provoz Rohatec - zde probíhá logistika a vlastní výrobní činnost
  • Prodejní sklad v Hodoníně - zde probíhá meziskladování zásob pro vlastní zpracování a výrobu provozu v Rohatci a vlastní velko a maloobchodní distribuce  materiálů
  • Provozovna ve slovenské republice Senica nad Myjavou - zde probíhá jak výrobní, tak také distribuční činnost

Výstavba skladově - výrobního areálu v roce 2012

Firma Kron v roce 2012 zahájila výstavbu nové skladově - výrobní haly o rozloze 1330m2 s termínem dokončení stavby v roce 2013.  Touto investicí bude docíleno vyžší úrovně skladování plošných materiálů a logistické úpravy procesu vlastní výroby polotovarů i finálních výrobků nábytku.